Co znamená slovo BARF ?

Co znamená slovo BARF ?

Jedná se o zkratku z angličtiny, nejčastěji překládanou jako Bones and Raw Food, což znamená kosti a syrová potrava. Tím je myšleno nejen syrové maso, ale také zelenina, ovoce a bylinky.

BARF je metoda krmení přirozenou stravou, přirozeným způsobem. Syrovým masem, kostmi, zeleninou, ovocem a bylinkami bez přidávání obilovin.

Abysme docílili vyváženosti stravy, musíme dodržet několik zásad. Vycházíme z toho, že pes je domestifikovaný z vlka a má stále stejné trávení.  Jejich zažívací soustavy jsou podobné. Pes má stále zuby uzpůsobené pro ulovení a sežrání kořisti. Pomocí špičáků je schopen kořist zabít, stoličkami pak drtí maso i kosti. Vlk svůj jídelníček obohatil také ovocem, trávou, bylinami a kořínky stejně tak, jako my nyní přidáváme k masu a kostem ovoce, zeleninu a bylinky. Touto skladbou stravy dostává pes vše, co potřebuje – tuky, bílkoviny, sacharidy, vitamíny, minerální látky a vlákninu. Krmení má být vyvážené v horizontu týdnů či měsíců, ne každého dne. Pokud budeme střídat pár druhů masa, přidávat kosti, sem tam vnitřnosti, ovoce či zeleninu a nějaký ten přírodní doplněk, není se čeho obávat.